Poradnie lekarzy specjalistów w Helse Clinic
ALERGOLOGIA
Alergologia to dziedzina medycyny zajmująca się rozpoznawaniem i leczeniem schorzeń alergicznych. Układ odpornościowy zdrowego człowieka chroni organizm przed różnymi czynnikami, które wdychamy, zjadamy i dotykamy. Wśród nich są właśnie alergeny. Gdy dostaną się do organizmu – system immunologiczny zaczyna produkować przeciwciała i wówczas swój początek ma choroba alergiczna.

DERMATOLOGIA
Poradnia Dermatologiczna zajmuje się pełną wysokospecjalistyczną diagnostyką chorób skóry, w tym badaniami dermatoskopowymi  znamion skórnych oraz diagnostyką chorób układowych o podłożu immunologicznym. Poradnia oferuje także diagnostykę. Na miejscu wykonujemy pełen zakres badań laboratoryjnych obejmujących badania hormonalne oraz badania poziomu przeciwciał.

dr Olga Bobowska – Guglas

KARDIOLOGIA
Podstawowa diagnostyka chorób sercowo-naczyniowych pozwala jak najdłużej cieszyć się zdrowiem. Dzięki regularnym badaniom kardiologicznym można zapobiec np. chorobie niedokrwiennej serca, a co za tym idzie – zawałowi.Nieleczone choroby serca stanowią duże ryzyko dla życia pacjenta.

dr Anna Frankowska – Kurek

INTERNA
Choroby wewnętrzne („interna”) to jeden z najszerszych działów medycyny. Zostały w nim umieszczone  m.in. choroby układu sercowo-naczyniowego, układu pokarmowego czy płuc. Leczenie tak różnych schorzeń wymaga od lekarza zarówno wiedzy, jak i doświadczenia. Nasi lekarze zapewniają każdemu pacjentowi indywidualne podejście.

dr Julia Słyńko – Krzyżostaniak
dr Renata Orłowska

LARYNGOLOGIA
Zajmuje się rozpoznawaniem i leczeniem chorób ucha, nosa, krtani oraz gardła. Należy pamiętać, iż podstawą skutecznego leczenia jest precyzyjna diagnostyka, która pozwala ustalić optymalny program kuracji farmakologicznej i zabiegowej.

dr Marcin Sówka

NEUROLOG
Neurologia to dziedzina zajmująca się schorzeniami, których podłożem jest proces uszkadzający układ nerwowy. Lekarz neurolog ocenia chód, mowę, słuch, czucie, wzrok, rozpoznawanie przedmiotów, pamięć, orientację co do własnej osoby, miejsca, czasu oraz zdolność pisania. Ponadto w celach diagnostycznych neurolog może zlecić szereg badań neurofizjologicznych i obrazowych np. tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, a także biochemiczne i genetyczne.

dr Anna Filipowicz

DIETETYKA KLINICZNA
Właściwe żywienie to główny filar leczenia wspomagającego każdego schorzenia. Nasi dietetycy specjalizują się w leczeniu osób z niedoczynnością tarczycy, alergiami i chorobami hormonalnymi. Układamy spersonalizowane jadłospisy według norm i przepisów, dzięki czemu, terapia dietetyczna jest skuteczna. więcej.

mgr Agnieszka Tomaszewska

MEDYCYNA ESTETYCZNA
Medycyna estetyczna to jedna z najszybciej rozwijających się gałęzi medycyn. Zabiegi z zakresu medycyny estetycznej są bezpieczne i małoinwazyjne. Można je wykonywać ambulatoryjnie, bez użycia skalpela. Dopuszczają drobne nacięcia i nakłucia oraz znieczulenie miejscowe. Medycyna estetyczna jest dziedziną interdyscyplinarną to coś pomiędzy chirurgią plastyczną, a kosmetologią. Zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać jedynie lekarz specjalista.

dr Szymon Przezbór
dr Olga Bobowska – Guglas
dr Julia Słyńko – Krzyżostaniak

TRYCHOLOGIA
Trychologia zajmuje się wszystkimi przypadkami wypadania włosów, łysienia i dolegliwościami takimi jak łuszczyca, łupież, łojotokowe zapalenie skóry jak również pielęgnacją i regeneracją włosów. Podczas wizyty zostanie wykonana analiza skóra głowy pod mikroskopem cyfrowym oraz ocena mieszków włosowych i fazy w której się znajdują.

dr Julia Słyńko – Krzyżostaniak
Oliwia Manthey – Trycholog
Specjalista analityk diagnosta,
licencjonowana pielęgniarka

LOGOPEDIA
Kompleksowa diagnoza logopedyczna:

  • terapia wad wymowy u dzieci i dorosłych
  • terapia opóźnionego rozwoju mowy
  • terapia mutyzmu wybiórczego
  • terapia mowy u dzieci z upośledzeniem umysłowym, porażeniem mózgowym,
  • autyzmem, wadami genetycznymi i innymi zaburzeniami rozwojowymi
  • terapia jąkania
  • terapia osób z afazją (osoby po udarach mózgu i innych urazach czaszkowo – mózgowych oraz zmianach nowotworowych)
  • terapia osób z chorobami neurodegeneracyjnymi (otępienie, choroba Alzhaimera, choroba Parkinsona)

mgr Anna Roguszka