Informacje o zabiegu
Łupież

Głównym celem zwalczenia łupieżu jest zminimalizowanie ilości drożdżaków na powierzchni skóry oraz zahamowanie wydzielania łojotoku przy użyciu indywidualnie dobranych środków i kosmetyków.

Wyróżniamy dwa główne typy łupieżu:

Łupież suchyŁupież mokry

Łupież suchy – pojawia się głównie u osób nie mających problemów z łojotokem, natomiast ich skóra jest wyjątkowo wrażliwa na drożdżaki Pityrosporum ovale. Inną przyczyną łupieżu suchego mogą być źle dobrane kosmetyki i środki do pielęgnacji włosów. W przypadku Pityrosporum ovale dochodzi do stanu zapalnego skóry, który prowadzi do pojawienia się srebrnych płatków skóry. Natomiast w wyniku reakcji skóry na źle dobrane specyfiki pojawia się pozapalne kontaktowe zapalenie skóry i złuszczanie naskórka.

Łupież mokry – związany jest z tendencją do przetłuszczania się skóry głowy czyli łojotoku. Obecne na skórze Pityrosporum ovale żywi się produkowanym na skórze łojotokiem, co prowadzi co wzrostu ilości drożdżaków. Im więcej grzybów znajduje się na powierzchni tym więcej produkują odchodów, które prowadzą do stanu zapalnego skóry i pojawienia się zaczerwnienia oraz uporczywego swędzenia. Łupież mokry objawia się żółtawymi płatkami skóry przylegającymi do skóry głowy, które po jakimś czasie opadają.

Sprawdź cenę – kliknij!

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, udzielając Państwu  wyczerpujących informacji!

Zespół Helse Clinic

Leczenie nad-potliwości botoksem