Informacje o zabiegu
Skuteczne wygładzanie zmarszczek botoksem
Doskonale rozumiemy problemy z jakimi borykają się kobiety by wyglądać młodo, a zarazem  doskonale czuć się we własnej skórze. Zmarszczki mimiczne i statyczne pojawiają się wraz z wiekiem, są również skutkiem nadmiernej ekspresji twarzy. Wiele kobiet marzy o jędrnej skórze, jednak nie są przekonane do większości zabiegów lub po prostu obawiają się skorzystać z pomocy specjalistów. Botoks jest jedyną sprawdzoną i bezpieczną metodą na pozbycie się zmarszczek. Jego nieinwazyjność i wysoka skuteczność przemawiają za dużą popularnością tej niezwykle precyzyjnej metody błyskawicznego odmładzania. Dzięki postępowi w medycynie i kosmetologii możemy zniwelować skutki upływu czasu, by nasze pacjentki czuły się wciąż atrakcyjne i pełne naturalnego wdzięku.

By cofnąć skutki upływu czasu

Botoks to naturalny preparat w postaci oczyszczonej toksyny botulinowej. Precyzyjne wstrzyknięcie małej dawki we właściwe miejsce, wywołuje porażenie mięśni mimicznych, odpowiedzialnych za powstawanie zmarszczek. Mięśnie rozluźniają się, a zmarszczki stają się mało widoczne. W zależności od typu skóry i głębokości zmarszczek, dawkę botoksu dobieramy indywidualnie. Warto pamiętać, iż działa ona tylko w obrębie ostrzykiwanych mięśni, nie powodując paraliżu pozostałych i nie deformując wyrazu twarzy. Botoks widocznie odmładza, a zarazem poprawia samopoczucie.

Toksyna zaczyna działać już po 2-3 dniach od zabiegu, a pełen efekt pojawia się około tygodnia  i utrzymuje się przez pół roku. Twarz wygląda naturalnie, botoks polecany jest zarówno młodszym jak i starszym pacjentom, można go łączyć z innymi zabiegami liftingującymi, podnosząc tym samym efektywność terapii odmładzającej.

Warto przestrzegać kilku prostych zaleceń i nie stosować botoksu w przypadku: alergii na toksynę botulinową typu A lub albuminę ludzką; choroby płytki nerwowo-mięśniowej (miastenia gravis, stwardnienie zanikowe boczne, zespół Lamberta-Eatona); stanów grypowych; przyjmowania antybiotyków aminoglikozydowych (np. gentamycyna); rozległego uszkodzenia skóry; poprzedzający zabieg innych  zabiegów chirurgii plastycznej twarzy, także z zastosowaniem silikonu; ciąży i okresu laktacji.

Osoby poddające się zabiegom botoksu mogą zaobserwować pozytywne zmiany w zakresie zniwelowania lub spłycenia kurzych łapek, zmarszczki między brwiami, zmarszczek poziomych czoła, lwiej zmarszczki, uniesienia linii brwi, kącików ust, wygładzenia zmarszczek palacza, odmłodzenia skóry brody, szyi i całej twarzy.

Sprawdź cenę – kliknij!

Serdecznie zapraszamy do naszej kliniki.
Chętnie odpowiemy na wszystkie pytania, udzielając Państwu  wyczerpujących informacji!

Zespół Helse Clinic
Polecane zabiegiPolecane preparatyPrzeciwwskazania

Wypełnienie botoksem:  kurzych łapek;  między brwiami; zmarszczek poziomych czoła; lwiej zmarszczki; zmarszczek palacza; bruzd na brodzie.
Uniesienie: linii brwi; kącików ust.
Wygładzenie i odmłodzenie: rysów twarzy; skóry szyi.

BOTOKS
Botoks – toksyna botulinowa typu A służy do wygładzania zmarszczek mimicznych i działa na ich główną przyczynę czyli mięśnie mimiczne. Wprowadza się ją za pomocą zastrzyków z botuliny która chemicznie blokuje połączenie pomiędzy nerwami, a mięśniami na określony czas. Toksyna botulinowa blokuje impuls nerwowy, i sprawia że nie dociera on do mięśnia (zapobiega jego kurczeniu). Zabieg ten najczęściej stosuje się do spłycania bruzd pionowych i poprzecznych, tzw. lwich, czoła.
Zastrzyki z botuliny wymagają odpowiedniej wiedzy i precyzji dlatego może je wykonywać jedynie przeszkolony lekarz. Zabieg wszczepienia botuliny trwa krótko i jest praktycznie bezbolesny. Jego efekt utrzymuje się przez około sześć miesięcy, a pierwsze efekty zauważalne są po 2-3 dniach. Po około pół roku zabieg należy powtórzyć, bardzo często po kilkukrotnym wstrzyknięciu botuliny jej działanie wydłuża się.
Toksyna botulinowa typu A (Botoks) należy w opinii lekarzy do bezpiecznych gdyż jej działanie jest w pełni odwracalne i nie wywołuje skutków ubocznych.

AZZALURE
Azzalure jest preparatem na bazie toksyny botulinowej typu A stosowanym do likwidacji zmarszczek mimicznych. Mechanizm działania toksyny botulinowej polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych w tkankach, przez co uzyskiwane jest rozluźnienie mięśni mimicznych, które prowadzi do wygładzenia skóry.
Azzalure stosuje się najczęściej do niwelowania zmarszczek między brwiami, poziomych linii na czole, zmarszczek w okolicy oczu, bruzd nosowo – wargowych, zmarszczek w okolicy brody i wokół ust. oraz zmarszczek w okolicy szyi.

 • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego (miastenia gravis, zespół Lamberta Eatona);
 • nadwrażliwość na składniki preparatu (albuminy ludzkie);
 • stosowanie następujących leków lub okres do 1 tygodnia od ich odstawienia:
  • aminoglikozydy (streptomycyna, gentamycyna, amikacyna, kanamy-cyna itp.)
  • aminochinolony (chlorochina, hydroksychlorochina)
  • D-penicylamina (Cuprenil)
  • cyklosporyna
  • tubokuraryna, pankuronium, galamina
  • sukcynylocholina
  • linkomycyna, tetracyklina, polimyksyn
  • miejscowe infekcje skóry
  • ciąża, okres laktacji

Skuteczne wygładzanie zmarszczek botoksem